Mətbuat şərhi 11 iyul 2019
No:201/19, Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Gürcüstanın Gəncə şəhərinə təyin edilmiş yeni baş konsulunu qəbul edib
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Gürcüstanın yeni təyin edilmiş baş konsulu Nikoloz İaşvilini qəbul etdi.
Görüş zamanı Nikoloz İaşvili baş konsul təyinatı ilə əlaqədar patent sənədini Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Pərvin Mirzəzadə baş konsul Nikoloz İaşviliyə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə Gürcüstan arasındakı strateji münasibətlərinin cari vəziyyəti barədə geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

No:201/19, Head of the State Protocol Department Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Consul General of Georgia to Ganja
Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Consul General of Georgia to Ganja Nikoloz İashvili.
At the meeting, Nikoloz İashvili presented his patent credentials as Consul General to Ambassador Parvin Mirzazade.
Parvin Mirzazade wished every success to Consul General Nikoloz İashvili in his future endeavors.
The sides exchanged their views on the current status of the strategic relations between Azerbaijan and Georgia.