No:197/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniyanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfirini qəbul etdi.
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Almaniya Federativ Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Volfqanq Maniqi qəbul etdi.
Görüşdə tərəflər ölkələrimiz arasında mövcud olan münasibətlərin siyasi, iqtisadi, ticarət, mədəni və digər sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə etdilər. Ölkəmizin təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən regional enerji və nəqliyyat layihələri üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi apardı.
Səfir Volfqanq Maniq etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Almaniyanın yeni təyin olunmuş səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

Press release 09 July 2019
No:197/19, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of Germany to Azerbaijan.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Wolfgang Manig, the newly appointed Ambassador of the Federal Republic of Germany to the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, the sides expressed their satisfaction over the existing relations between the two countries in political, economic, trade, cultural and other spheres. Exchanges took place on regional energy and transport projects implemented by initiative and with participation of Azerbaijan.