No:191/18, Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Türkiyə Cümhuriyyətinin Gəncə şəhərinə təyin edilmiş yeni baş konsulunu qəbul edib
05 sentyabr 2018 01:57
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə Türkiyə Cümhuriyyətinin Gəncə şəhərinə təyin edilmiş yeni baş konsulu Zəki Öztürkü qəbul etdi.
Görüş əsnasında Zəki Öztürk baş konsul təyinatı ilə əlaqədar patent sənədini Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Pərvin Mirzəzadə Zəki Öztürkə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında mövcud dostluq və qardaşlıq münasibətləri, bu əlaqələrin daha da inkişaf perspektivləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 05 September 2018 01:57
No:191/18, Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received the newly appointed Consul General of the Republic of Türkiye to Ganja
05 September 2018 01:57
Ambassador Parvin Mirzazade, the Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan received the newly appointed Consul General of the Republic of Türkiye to Ganja, Zaki Ozturk.
During the meeting, Zaki Ozturk presented his patent credentials as Consul General to Ambassador Parvin Mirzazade.
Parvin Mirzazade wished every success to Consul General Zaki Ozturk in his future endeavors.
The sides exchanged views on the current friendly and fraternal relations between Azerbaijan and Türkiye, as well as perspectives for further development of these ties.