Mətbuat şərhi 29 avqust 2018
No:185/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstanın Azərbaycan Respublikasına təyin olunmuş yeni fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Zurab Pataradzeni qəbul edib
Etimadnaməsinin surətini xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarova təqdim edən səfir Zurab Pataradze Azərbaycana təyin olunmasından məmnun olduğunu və fəaliyyəti dövründə iki ölkə arasında ənənəvi dostluq münasibətlərinin daha da inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini diqqətə çatdırdı.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Zurab Pataradzeyə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüş zamanı həmçinin, Azərbaycan və Gürcüstan arasında əməkdaşlığın gələcək inkişaf perspektivləri, regionda həyata keçirilən irimiqyaslı enerji və nəqliyyat layihələri haqqında fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 29 August 2018
No:185/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Zurab Pataradze, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Azerbaijan
Presenting a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov, Ambassador Zurab Pataradze said that he is pleased to be appointed to Azerbaijan and vowed to spare no efforts for the further development of traditional friendly relations between the two countries during his tenure.
Minister Elmar Mammadyarov wished every success to Ambassador Zurab Patarazde in his diplomatic mission.
At the meeting the sides also exchanged views on future prospects of cooperation between Azerbaijan and Georgia, as well as large-scale energy and transport projects realized in the region.