No:185/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İtaliya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Giampaolo Kutillonu diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub, iqtisadi-ticarət sahəsində əlaqələrinin inkişafında olan irəliləyişlər xüsusilə qeyd olunub.
Səfir Giampaolo Kutillo diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirib və iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin inkişafı üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğulayıb.

Press release 07 July 2017
No:185/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Giampaolo Cutillo, the Ambassador of the Republic of Italy to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
During the meeting the satisfaction was expressed with the cooperation between two countries and progress in promotion in the fields of economy and trade was noted.
Ambassador Giampaolo Cutillo expressed his gratitude for the support provided to run his diplomatic activities and noted that he speared no efforts to enhance bilateral relations during his diplomatic mission.