No:184/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Latviya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Yuris Maklakovsu fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüşdə Azərbaycan və Latviya arasında siyasi, iqtisadi, ticarət  və digər sahələrdə əlaqələrinin inkişafından məmnunluq ifadə olunub.
Səfir Yuris Maklakovs diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirərək, fəaliyyət ərzində yüksək səviyyəli rəsmilərin səfər mübadiləsinin həyata keçirildiyini, iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlıq haqqında birgə bəyannamənin imzalandığı, yerli özünüidarəetmə səviyyəsində 15 müqavilənin imzalandığı, tvinninq layihələrinin həyata keçirildiyini və s. xüsusilə qeyd etdi.
Tərəflər iqtisadi, turizm, kənd təsərrüfatı, tranzit kimi sektorlarda hələ reallaşdırılmamış potensialın mövcud olduğunu ifadə edərək, bu istiqamətlərdə gələcəkdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi zərurətini vurğuladılar.

No:184/19, Minister Elmar Mammadyarov received the Ambassador of the Republic of Latvia to the Republic of Azerbaijan upon termination of his diplomatic term
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the Ambassador of the Republic of Latvia to the Republic of Azerbaijan Juris Maklakovs upon termination of his diplomatic term.
At the meeting the sides expressed satisfaction over the development of relations between Azerbaijan and Latvia in political, economic, trade and other spheres.
Ambassador Yuris Maklakovs expressed his gratitude for the support rendered to him during his diplomatic mission, and especially noted the exchange of high-level visits, signing of joint declaration on strategic partnership between the two countries, signing of 15 agreements on local self-governance level, as well as the implementation of twinning projects etc. during this term.
The parties highlighted the untapped potential of economic, tourism, agriculture and transit sectors, and stressed the need for widening cooperation in these areas.