No:183/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Polşa Respublikasının səfiri Marek Tsalkanı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasında siyasi və iqtisadi əlaqələrin inkişafından məmnunluqla danışdılar. Azərbaycan və Polşa arasında həyata keçirilən yüksək səviyyəli səfərlər mübadiləsinin ölkələr arasında mövcud olan strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin daha da inkişaf etdirilməsinə müsbət təkan verdiyi vurğulandı.
Səfir Marek Tsalka Polşa Respublikasının beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə sadiqliyini vurğulayaraq, ölkəsinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyü və suverenliyini dəstəklədiyini bir daha ifadə etdi.
Görüş zamanı tərəflər, habelə qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər ilə bağlı fikir mübadiləsi apardılar.
Nazir Elmar Məmədyarov səfir Marek Tsalkenin ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirdi. O, Polşa səfirinə gələcək diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

No:183/19, Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov received the Ambassador of the Republic of Poland Marek Calke upon termination of his diplomatic term
26 June 2019 05:24
At the meeting, the sides expressed their satisfaction over the development of political and economic relations between the two countries. It was underlined that the exchange of high-level visits between Azerbaijan and Poland contributes to further development of the existing strategic partnership relations between the countries.
Ambassador Marek Calke emphasized the commitment of the Republic of Poland to the norms and principles of international law and once more expressed the support of his country to the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan within its international borders.
At the meeting, the sides exchanged their views on regional and international issues of mutual interest.
Minister Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Marek Calke in the development of bilateral relations. He wished Ambassador Marek Calke every success in his future endeavors.