No:179/18, Azərbaycan və Rusiya Xarici İşlər nazirlikləri arasında xarici siyasətin informasiya təminatı mövzusunda məsləhətləşmələr keçirilib
28 iyul 2018 00:04
Azərbaycan Respublikası və Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirlikləri arasında fəaliyyət proqramına uyğun olaraq Bakıda xarici siyasətin informasiya təminatı mövzusunda məsləhətləşmələr keçirilib.Məsləhətləşmələrə Azərbaycan tərəfindən XİN-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyev və Rusiya tərəfindən XİN-in İnformasiya və mətbuat departamentinin direktoru Mariya Zaxarova rəhbərlik edib.
Görüşdə Azərbaycan və Rusiya arasında əlaqələrin strateji tərəfdaşlıq müstəvisində inkişafından məmnunluq ifadə olundu. Məsləhətləşmələr çərçivəsində kütləvi informasiya vasitələri və sosial şəbəkələrlə iş, rəqəmsal diplomatiya sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu və qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə təcrübə mübadiləsi aparıldı. Bu formatda məsləhətləşmələrin davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulandı.

Press release 28 July 2018 00:04
No:179/18, Consultations on information provision of foreign policy between the Ministries of Foreign Affairs of Azerbaijan and Russia (Eng/Rus)
28 July 2018 00:04
In accordance with the action plan between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Russian Federation consultations on information provision of foreign policy were held in Baku.
The consultations were co-chaired by Hikmet Hajiyev, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan and Maria Zakharova, the Director of the Information and Press Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation.
During the meeting the sides expressed their satisfaction with the development of relations between Azerbaijan and Russia at the level of strategic partnership.
Within the framework of consultations, relations with mass media, work with on social media networks, as well as cooperation in the field of digital diplomacy were discussed and exchanged experiences of areas of mutual interest.
During the consultations the sides noted the importance of continuation of cooperation in this format.