No:177/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan Respublikası və Qırğız Respublikası Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələrə dair məlumatı
12 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası və Qırğız Respublikası Xarici İşlər Nazirlikləri arasında videokonfrans formatında siyasi məsləhətləşmələr keçirilib.
Məsləhətləşmələrdə Azərbaycan tərəfindən nümayəndə heyətinə nazir müavini Xələf Xələfov, Qırğızıstan tərəfindən isə nümayəndə heyətinə nazir müavini Aybek Moldoqaziyev rəhbərlik edib.
Görüş zamanı tərəflər ikitərəfli münasibətlərin gündəliyində duran aktual mövzuları, o cümlədən siyasi, iqtisadi, humanitar sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.
Bundan əlavə, tərəflər regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıblar.
İkitərəfli əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi baxımından qarşılıqlı səfərlərin və görüşlərin əhəmiyyəti vurğulanıb.

No:177/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on political consultations between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Kyrgyz Republic
On April 12, 2022, political consultations were held between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Kyrgyz Republic in the format of a video conference.
The Azerbaijani delegation was headed by Deputy Foreign Minister Khalaf Khalafov, and the Kyrgyz delegation - by Deputy Foreign Minister Aibek Moldogaziev.
During the meeting, the sides discussed topical issues on the agenda of bilateral relations, including the expansion of cooperation in political, economic and humanitarian spheres.
In addition, the sides exchanged views on the development of cooperation within regional and international organizations.
The importance of mutual visits and meetings in terms of developing bilateral cooperation was stressed.