No:174/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanla telefon danışığına dair məlumatı
11 aprel 2022 18:00
11 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan ilə telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər, iki dövlətin liderləri səviyyəsində əldə olunmuş razılaşmaların davamı olaraq, gələcək sülh sazişinin hazırlanması üzrə iş, Birgə Sərhəd Komissiyasının təşkili, habelə humanitar məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 11 April 2022
No:174/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan
On April 11, 2022 Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan.
As a follow up to the agreements reached at the level of the leaders of the both states, the sides had an exchange of views about the work on the preparation of a future peace treaty, convening of a Joint Border Commission, as well as the humanitarian issues.