No:166/20, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Niderland Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Onno Kerversi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Səfir Onno Kervers diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Görüşdə tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərinin hazırkı vəziyyəti, iqtisadi, ticarət, habelə siyasi əməkdaşlığın cari inkişaf səviyyəsi və perspektivləri barəsində məmnunluqla danışdılar.
Tərəflər, eyni zamanda hazırda dünyanın üzləşdiyi pandemiya ilə mübarizə məsələləri və bu xüsusda dövlətlər tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər və beynəlxalq əməkdaşlıq məsələləri üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Elmar Məmmədyarov səfir Onno Kerversi ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

No:166/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Mr. Onno Kervers, the Ambassador of the Kingdom of Netherlands to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
15 July 2020 03:10
Ambassador Onno Kervers expressed his gratitude for the support rendered to him to fulfill his diplomatic activities.
At the meeting, the sides expressed satisfaction over the current status of bilateral relations on economic, trade and political spheres, as well as the current development level and perspectives of cooperation between both states.
The sides also exchanged views on the issues related to global fighting against the pandemic, the measures taken in this regard by the states and international cooperation to that end.
Minister Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Onno Kervers in the development of bilateral relations and wished him every success in his future endeavors.