Mətbuat şərhi 29 iyun 2018 00:54
No:156/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstanın Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Teymuraz Şaraşenidzeni diplomatik fəaliyyətinin baş çatması ilə əlaqədar qəbul edib
29 iyun 2018 00:54
Görüşdə tərəflər iki qonşu ölkə olan Azərbaycan və Gürcüstan arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı durumu, son illər əldə edilmiş başlıca uğurlar və əməkdaşlıq perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi apardılar. Qeyd olundu ki, dövlətlərimiz beynəlxalq münasibətlərin gündəliyində duran bir çox vacib məsələlər üzrə ənənəvi olaraq həmrəylik göstərir və bölgənin inkişafına xidmət edən mühüm layihələri uğurla həyata keçirirlər.
T.Şaraşenidze diplomatik fəaliyyət illəri ərzində ikitərəfli münasibətlərin daha da irəlilədilməsi məqsədilə səylərini əsirgəmədiyini bildirdi və bu istiqamətdəki təşəbbüslərin dəstəklənməsinə görə Azərbaycan hökumətinə təşəkkür etdi. O, Azərbaycanı çox sevdiyini və ölkəmizdən ən xoş və səmimi təəssüratlarla ayrıldığını vurğuladı.
E.Məmmədyarov fəaliyyəti müddətində T.Şaraşenidzenin dövlətlər arasında strateji xarakter daşıyan münasibətlərin inkişafına töhfə verdiyini bildirərək ona təşəkkür etdi və gələcək fəaliyətində uğurlar arzuladı.

Press release 29 June 2018 00:54
No:156/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Teimuraz Sharashenidze, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
29 June 2018 00:54
During the meeting, the sides expressed their satisfaction with the current level of cooperation, recent crucial achievements as well as prospects of partnership between two neighboring countries, Azerbaijan and Georgia. In this context, traditional solidarity regarding many necessary issues on the international agenda and successful implementation of the important projects that serve the development of the region has been underlined.
Ambassador Teimuraz Sharashenidze expressed his gratitude for the support to fulfil his diplomatic mission and noted that he speared no efforts to enhance the development of partnership between Azerbaijan and Georgia during his diplomatic mission. Georgian Ambassador emphasized that he felt the warmest feelings to Azerbaijan and left the country with the most pleasant and sincere impressions.
Minister Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Teimuraz Sharashenidze aimed at development of strategic partnership relations between our countries and wished Ambassador Teimuraz Sharashenidze every success in his future activities.