Mətbuat şərhi 01 iyun 2017 01:07
No:149/17, Xarici işlər nazirinin müavini Araz Əzimov Əfqanıstan İslam Respublikasına səfəri çərçivəsində bu ölkənin Prezidenti Əşrəf Qani tərəfindən qəbul edilib
01 iyun 2017 01:07
Xarici işlər nazirinin müavini Araz Əzimov 30-31 may 2017-ci il tarixlərində Əfqanıstan İslam Respublikasına səfəri çərçivəsində bu ölkənin Prezidenti Əşrəf Qani tərəfindən qəbul edilib.
Araz Əzimov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin salamlarını və dəvət məktubunu Əfqanıstan Prezidentinə çatdırdı. Əfqanıstan Prezidenti Əşrəf Qani ən xoş arzularının Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə çatdırılmasını xahiş etdi.
Nazir müavini, həmçinin, Əfqanıstanın xarici işlər naziri Səlahəddin Rəbbani və digər rəsmi şəxslərlə də görüşdü.
Görüşlərdə ikitərəfli siyasi dialoq və praktiki əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu. Əfqanıstan rəsmiləri ölkədə stabilliyin yaradılması işinə Azərbaycanın verdiyi dəstəyin və Asiyanın Ürəyi – İstanbul Prosesinə həm-sədrliyinin yüksək qiymətləndirildiyini bildirdilər.
Səfər əsnasında A.Əzimov Asiyanın Ürəyi – İstanbul Prosesinin səfirlər səviyyəsində görüşünə həm-sədrlik etdi. Sözügedən görüşdə bu ilin sonunda Bakıda keçiriləcək Asiyanın Ürəyi – İstanbul Prosesinin Nazirlər səviyyəsində iclasına hazırlıqla bağlı məsələlər müzakirə olundu.

Press release 01 June 2017 01:07
No:149/17, Deputy Foreign Minister Araz Azimov was recieved by H.E. Mr. Ashraf Ghani, the President of the Islamic Republic of Afghanistan
01 June 2017 01:07
Deputy Foreign Minister Araz Azimov was recieved by H.E. Mr. Ashraf Ghani, the President of the Islamic Republic of Afghanistan within his visit to this country on May 30-31, 2017.
Deputy Minister Araz Azimov conveyed sincere greetings and an invitation letter from the President of the Republic of Azerbaijan, H.E Mr. Ilham Aliyev to H.E Mr. Ashraf Ghani. Ashraf Ghani asked for delivering his greetings and best wishes to the President Ilham Aliyev.
Araz Azimov also met with Salahuddin Rabbani, Foreign Minister of Afghanistan and other Afghan officials.
At the meetings, the sides discussed bilateral political dialogue and practical cooperation between the two countries. The Afghan officials highly appreciated Azerbaijan’s support to the stability of Afghanistan and thanked for co-chairmanship of Heart of Asia – Istanbul Process.
During his visit, Deputy Foreign Minister Araz Azimov co-chaired the Ambassadorial meeting of the Heart of Asia – Istanbul Process. At this meeting, the issues related to preparation of Heart of Asia Ministerial Conference to be held in Baku by the end of this year were discussed.