Mətbuat şərhi 23 may 2019 05:06
No:148/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş BMT-nin İnkişaf Proqramının rezident nümayəndəsi Alessandro Frakassettini qəbul edib
23 may 2019 05:06
Görüşdə Alessandro Frakassetti təyinatı barədə müvafiq məktubu nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Alessandro Frakassettini yeni təyinatı münasibətilə təbrik edərək, onun Azərbaycanla BMTİP arasında əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcəyinə ümid etdiyini bildirdi. Nazir ölkəmizin BMT-nin İnkişaf Proqramı çərçivəsində əməkdaşlığının uğurla davam etdiyini vurğuladı və əlaqələrin daha da irəli aparılması üçün səylərin artırılmasının vacibliyi qeyd etdi.
Öz növbəsində, Alessandro Frakassetti BMTİP sistemində aparılan struktur islahatları barədə məlumat verdi və fəaliyyəti müddətində əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini diqqətə çatdırdı.

Press release 23 May 2019 05:06
No:148/19, Minister Elmar Mammadyarov received Alessandro Fracassetti, the newly appointed UNDP Resident Representative to the Republic of Azerbaijan
23 May 2019 05:06
At the meeting, the UNDP Resident Representative Alessandro Fracassetti presented an appropriate letter on his appointment to Minister Elmar Mammadyarov.
Congratulating the UNDP Resident Representative on his appointment, Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope that he would contribute to further development of relations between Azerbaijan and UNDP. Minister Elmar Mammadyarov stressed that the cooperation between Azerbaijan and UNDP is successfully developing and noted the importance of increasing the efforts to this end.
In his turn, Alessandro Fracassetti informed on the structure reforms held in the UNDP system and noted that he would spare no efforts on further enhancement of relations during his mission.