No:145/25, Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin Türkiyənin Antalya şəhərində keçirilən görüşü ilə bağlı mətbuat məlumatı
12 aprel 2025 12:10
12 aprel 2025-ci il tarixində Antalyada keçirilən Antalya Diplomatiya Forumu çərçivəsində Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında görüş keçirilib.
Tərəflər Azərbaycan və Ermənistan arasında Sülh və dövlətlərarası münasibətlərin qurulması haqqında sazişin mətninin yekunlaşdırılmasından sonra normallaşma prosesinin hazırkı vəziyyətini müzakirə ediblər.

No:145/25, Press release on the meeting of the Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan and Armenia, held in Antalya, Türkiye
12 April 2025 12:10
On 12 April 2025 Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan met in Antalya on the sidelines of Antalya Diplomacy Forum.
The Parties discussed the current state of affairs in the normalization process following the finalization of the text of the Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations between Azerbaijan and Armenia.