No:143/19, Nazir Elmar Məmmədyarov Fransa Respublikası Milli Assambleyasının vitse-prezidenti və Milli Assambleyada Azərbaycan-Fransa dostluq qrupunun prezidenti ilə görüşüb
19 may 2019 00:30
Nazir Elmar Məmmədyarov Fransaya işgüzar səfəri çərçivəsində Fransa Respublikası Milli Assambleyasının vitse-prezidenti Karol Büro-Bonar və Milli Assambleyada Azərbaycan-Fransa dostluq qrupunun prezidenti Pyer-Alan Rafan ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycanla Fransa arasında parlamentlərarası əməkdaşlığın hazırkı səviyyəsi, o cümlədən siyasi, iqtisadi, mədəniyyət və digər sahələrdə ikitərəfli əlaqələrin inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb və iki ölkə arasında müxtəlif səviyyələrdə qarşılıqlı səfərlər mübadiləsinin vacibliyi qeyd olunub.
Tərəflər Azərbaycan-Fransa dostluq qrupunun fəaliyyətinin iki ölkə arasında əməkdaşlığın inkişafına böyük töhfə verdiyini vurğulayaraq, bundan sonra da münasibətlərin sürətlə inkişaf edəcəyinə ümidvar olduğunu bildiriblər.
Görüş zamanı, həmçinin Azərbaycanla Fransa arasında gündəlikdə duran cari məsələlər barədə tərəflər arasında müzakirələr aparılıb.

Press release 19 May 2019 00:30
No:143/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Vice-President of the National Assembly of France and the President of France-Azerbaijan Friendship Group in National Assembly
19 May 2019 00:30
On the sidelines of his working visit Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Vice-President of the National Assembly of France, Carole Bureau-Bonnard and the President of France-Azerbaijan Friendship Group in National Assembly, Pierre-Alain Raphan.
During the meeting the sides exchanged their views on the current status of cooperation in the parliamentary dimension, as well as the prospects of development in the political, economic, cultural and other fields between Azerbaijan and France. They expressed the importance of exchange of mutual visits at different levels between the two countries.
The sides noted that the activities of the Azerbaijani-French Friendship Group contributed to the development of cooperation between the two countries, and expressed hope for the further development of relations.
During the meeting, the sides also discussed current issues of the cooperation agenda between Azerbaijan and France.