No:139/24, Nazir müavini Elnur Məmmədovun Moskva şəhərinə işgüzar səfərinə dair mətbuat məlumatı
29 mart 2024-cü il tarixində Moskva şəhərinə işgüzar səfəri çərçivəsində xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin müavini Mixail Qaluzin ilə görüşüb.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərin aspektləri müzakirə edilib, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın cari vəziyyəti, habelə perspektiv istiqamətləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər habelə regional və beynəlxalq platformalar çərçivəsində qarşılıqlı fəaliyyətə dair məsələləri nəzərdən keçiriblər.
Səfər çərçivəsində E.Məmmədovun Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin beynəlxalq hüquq məsələləri, Latın Amerikası regionu ilə münasibətlərə məsul nümayəndələri ilə də görüşləri baş tutub.

No:139/24, Press release on the working visit of Deputy Minister Elnur Mammadov to Moscow
On 29 March 2024, within the framework of his working visit to Moscow, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elnur Mammadov met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Mikhail Galuzin.
During the meeting, aspects of bilateral relations were discussed, and views were exchanged on the current state of mutually beneficial cooperation, as well as on prospective directions.
The sides also reviewed issues related to interaction within regional and international platforms.
Within the framework of the visit, E. Mammadov also held meetings with representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation responsible for international legal issues and relations with the Latin American region.