No:139/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Banqladeş Xalq Respublikasının Xarici İşlər naziri A. K. Abdul Momen ilə telefon danışığı baş tutub
24 iyun 2020-ci il tarixində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Banqladeşdən olan həmkarı A. K. Abdul Momen ilə telefon danışığı olub.
Hazırki qlobal vəziyyətə toxunan Nazirlər, COVİD-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində ölkələr tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər üzrə məlumat mübadiləsi aparıb və bu xüsusda, beynəlxalq həmrəyliyin və qarşılıqlı yardımın vacib olduğunu qeyd ediblər.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq əlaqələri üzrə fikir mübadiləsi apararaq, Azərbaycan və Banqladeş arasındakı siyasi münasibətlərin cari vəziyyətini məmnunluqla qeyd ediblər. Eyni zamanda, ikitərəfli iqtisadi-ticarət münasibətlərini müzakirə edən tərəflər, gələcəkdə bu münasibətlərin genişləndirilməsi imkanlarının araşdırılmasının əhəmiyyətini bildiriblər.
Tərəflər, habelə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələsinə toxunublar və gələcəkdə bu əməkdaşlığın davam etdirilməsinə razılıq ifadə ediblər.

No:139/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a telephone conversation with Minister of Foreign Affairs of the People’s Republic of Bangladesh, Dr. A. K. Abdul Momen
25 June 2020 04:04
On 24rd of June, 2020 Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a telephone conversation with his counterpart from the People’s Republic of Bangladesh Dr. A. K. Abdul Momen.
Touching upon the current global situation, the Ministers exchanged their views on the measures taken by the countries in the framework of fighting COVID-19 pandemic and highlighted the importance of mutual support and solidarity in this regard.
Exchanging their views on bilateral cooperative relations, the sides noted with satisfaction the existing political relations between Azerbaijan and Bangladesh. The sides also discussed the bilateral economic-trade relations and stressed the necessity of exploring the possibilities of further enhancing these relations in the future.
The sides also touched upon the issues of cooperation within the international organizations and agreed to continue the existing cooperation in the future.