No:136/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Leyla Abdullayeva Ermənistan XİN-in Qarabağa qaz təminatı ilə bağlı Azərbaycana qarşı irəli sürdüyü növbəti əsassız iddiasına dair KİV-in sualını cavablandırır
Cavab: Ermənistan XİN-i bir neçə gün öncə beynəlxalq təşkilatların Azərbaycan ərszisində keçirilən tədbirdə iştirakı ilə bağlı, indi isə digər bir mövzu ilə bağlı Azərbaycanın daxili işlərinə qarışmağa cəhd göstərir.
Ermənistanın əsassız iddialarla çıxış edərək davamlı şəkildə qeyri-konstruktiv yanaşma sərgiləməsi bu ölkənin əsl niyyətini üzə çıxarır.
Ermənistana tövsiyəmiz ondan ibarətdir ki, əsassız və hüquqa zidd iddialar irəli sürməkdənsə, üçtərəfli bəyanatlarla üzərinə götürdüyü öhdəliklərin icrasını, o cümlədən bölgədəki silahlı qüvvələrinin qalıqlarının çıxarılmasını təmin etsin və beləliklə də regional sülh və əminamanlığa töhfə versin.

No:136/22, Head of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Leyla Abdullayeva answers the media's question regarding the next unfounded claim of the Armenian Foreign Ministry against Azerbaijan on gas supply to Karabakh
23 March 2022 13:41
Answer: A few days ago, the Armenian Foreign Ministry already tried to interfere in the internal affairs of Azerbaijan in connection with the participation of international organizations in the event held in Azerbaijan, and now is trying to intervene on another topic.
The constant demonstration of the unconstructive approach of Armenia, making baseless allegations, reveals the true intentions of this country.
Our recommendation to Armenia is to ensure the fulfillment of its obligations by trilateral statements, including the withdrawal of the remnants of its armed forces in the region, and thus contribute to regional peace and security, rather than making baseless and illegal allegations.