No:128/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (ECO) Baş katibi Hadi Süleymanpur ilə görüşdü
V Dünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirakını məmnunluqla qeyd edən Hadi Süleymanpur Forumun önəmli mövzuya həsr edildiyini qeyd edərək, tədbiri yüksək səviyyədə təşkil etdiyi üçün Azərbaycan tərəfini təbrik etdi.
Baş katib ECO çərçivəsində həyata keçirilən islahatlar və gələcək layihələr barədə Azərbaycan tərəfini məlumatlandırdı.
Öz növbəsində, nazir Elmar Məmmədyarov ECO məkanında həyata keçirilən regional iqtisadi layihələrin tərəfimizdən dəstəkləndiyini bildirdi. Azərbaycanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən regional layihələrdən danışan Nazir, ECO üzv dövlətlərinin bu layihələrdən faydalanması imkanlarından bəhs etdi.
Tərəflər İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində ticarət, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları, nəqliyyat, logistika, bağlılıq və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişafı imkanlar ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.

No:128/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by the Secretary General of the Economic Cooperation Organization (ECO) Dr. Hadi Soleimanpour
Noting with satisfaction his participation at the V World Forum on Intercultural Dialogue Dr. Hadi Soleimanpour emphasized that the Forum is dedicated to the very important topic and he thanked Azerbaijan for organizing the event on the high level.
Dr. Hadi Soleimanpour informed the Azerbaijani side about the reforms and future projects to be implemented within the Economic Cooperation Organization.
Minister Elmar Mammadyarov emphasized the support of Azerbaijan to the regional economic projects implemented in the ECO region. Giving a brief information about the regional projects initiated by Azerbaijan the Minister talked about the possibilities that ECO member states might benefit from these projects.
The sides exchanged views on cooperation in trade, information and communication technologies, transport, logistics, connectivity and other spheres within the Economic Cooperation Organization.