Mətbuat şərhi 21 may 2018 20:40
No:127/18, Xəzəryanı dövlətlərin Xüsusi İşçi Qrupunun növbəti iclası haqqında XİN-nin Mətbuat xidmətinin məlumatı
21 may 2018 20:40
Xəzər dənizinin hüquqi statusu haqqında Konvensiyanın hazırlanması üzrə xəzəryanı dövlətlərin xarici işlər nazirlərinin müavinləri səviyyəsində Xüsusi İşçi Qrupunun növbəti iclası 21-24 may 2018-ci il tarixlərində Qazaxıstanın Astana şəhərində keçiriləcəkdir. .
Bununla əlaqədar, Xüsusi İşçi Qrupunun Azərbaycan tərəfindən rəhbəri xarici işlər nazirinin müavini Xələf Xələfovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Astana şəhərində səfərdədir.
İclas zamanı Konvensiya layihəsi ilə bərabər xəzəryanı dövlətlərin Dövlət Başçılarının Beşinci Zirvə Toplantısına aid digər sənədlərin də müzakirəsi nəzərdə tutulur.
Səfər çərçivəsində, həmçinin, Azərbaycan və Qazaxıstan xarici işlər nazirlikləri arasında ikitərəfli siyasi məsləhətləşmələrin keçirilməsi planlaşdırılır.

No:127/18, Press information on the next meeting of the Special Working Group (SWG) of the Caspian littoral countries
21 May 2018 20:40
The regular meeting of the Special Working Group of the Caspian littoral countries on the preparation of the Convention on the Legal Status of the Caspian Sea at the level of deputy foreign ministers will be held in Astana, Kazakhstan, on May 21-24, 2018.In this regard, the delegation led by Khalaf Khalafov, Deputy Foreign Minister, the head of the Special Working Group from Azerbaijani side, is on a visit to Astana.
During the meeting, along with the draft convention, other documents relating to the Fifth Summit of the Caspian littoral countries will be discussed.
It is also planned to hold bilateral political consultations between the foreign ministries of Azerbaijan and Kazakhstan.