No:124/24, Nazir müavini Samir Şərifovun Özbəkistan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Raxmatulla Nurimbetov ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Samir Şərifov XI Qlobal Bakı Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Raxmatulla Nurimbetov ilə görüşüb.
Görüş zamanı ali səviyyəli siyasi dialoqun iki qardaş ölkə arasında təşəkkül tapmış strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin möhkəmləndirilməsi, eləcə də yeni məzmunla zənginləşdirilməsində əsas rol oynadığı bildirilib.
Həmçinin, ikitərəfli münasibətlərin bütün sahələrində müşahidə edilən müsbət dinamikadan məmnunluq ifadə edilərək, əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsinə dair gələcək fəaliyyətlərdən danışılıb.
Görüş zamanı qarşılıqlı maraq kəsb edən digər mühüm regional və beynəlxalq məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

No:124/24, Press release on the meeting of Deputy Minister Samir Sharifov with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Rakhmatulla Nurimbetov
16 March 2024 12:40
On 15 March 2024, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Samir Sharifov met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Rakhmatulla Nurimbetov, who is on a visit to our country to participate in the XI Global Baku Forum.
During the meeting, it was stated that high-level political dialogue plays a key role in strengthening the strategic partnership relations established between the two brotherly countries, as well as in enriching them with new content.
At the same time, expressing satisfaction with the positive dynamics observed in all areas of bilateral relations, future activities aimed at further deepening cooperation were discussed.
During the meeting, an extensive exchange of views was held on other important regional and international issues of mutual interest.