No:124/20, Gürcüstan Respublikasının Xarici İşlər naziri David Zalkaliani Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarova təbrik məktubu göndərib
29 may 2020 01:08
Gürcüstan Respublikasının Xarici İşlər naziri David Zalkaliani Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarova təbrik məktubu göndərib.
Gürcüstan Respublikasının Xarici İşlər naziri D.Zalkaliani məktubunda Azərbaycan xalqını 28 May Respublika Günü münasibətilə təbrik edir və ölkəmizə və xalqımıza uğurlar, birlik və firavanlıq arzulayır.
Məktubunda Gürcüstan Xarici İşlər naziri vurğulayır ki, bu illər ərzində Azərbaycan Respublikası öz qətiyyətli səyləri ilə mühüm regional və qlobal oyunçu kimi özünü göstərib. Nazir, həmçinin Gürcüstan və Azərbaycan arasında mükəmməl münasibətlərin və çoxşaxəli əməkdaşlığın davam edəcəyinə, strateji tərəfdaşlığımızın bütün təşəbbüslərimizin ikitərəfli, həm də regional və çoxtərəfli səviyyədə həyata keçirilməsində mühüm rol oynayacağına və ölkələrimizin inkişafına və xalqlarımızın rifahına töhfə verəcəyinə öz əminliyini bildirir.
D.Zalkaliani Gürcüstanın Azərbaycanı etibarlı tərəfdaş kimi gördüyünü vurğulayır, habelə birgə ikitərəfli və regional layihələr çərçivəsində dövlət və fərdi səviyyədə mövcud olan dostluq əlaqələrinin yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edir.
Gürcüstanın Xarici işlər naziri tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsi və ölkələrimiz arasındakı təmasların daha da intensivləşməsinin bölgədə sülhün, təhlükəsizliyin və səmərəli əməkdaşlığın təmin olunmasına xidmət edəcəyini bildirir.

No:124/20, The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Georgia Mr. David Zalkaliani sent a congratulatory letter to the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Mr. Elmar Mammadyarov.
29 May 2020 01:08
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Georgia Mr. David Zalkaliani sent a congratulatory letter to the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Mr. Elmar Mammadyarov.
In his letter, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Georgia Mr. D. Zalkaliani congratulates the people of Azerbaijan on the occasion of the 28 May - the Republic Day and wishes success, unity and prosperity to our country and people.
The Georgian Foreign Minister emphasizes that during these years, by resolute and decisive efforts, the Republic of Azerbaijan has asserted itself as an important regional and global player. The Minister also expressed confidence that the excellent relations and multifaceted cooperation between Georgia and Azerbaijan will continue, our strategic partnership will play a profound role in the implementation of all our initiatives on bilateral, as well as regional and multilateral levels, and contribute to the development of our countries and prosperity of our peoples.
Mr. D. Zalkaliani indicates that Georgia highly values Azerbaijan as a reliable partner, and also the bonds of friendship that exist at the state and person-to-personlevels in the framework of the joint bilateral and regional projects.
The Georgian Foreign Minister notes that strengthening of partnership and further intensification of contacts between our countries will serve to ensure peace, security and fruitful cooperation in the region.