No:124/18,XİN-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyev bildirib:
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 15 may tarixində Parisdə ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in Fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi ilə görüşüb.Görüşdə Azərbaycan və Ermənistanda seçki prosesinin başa çatdığını nəzərə alaraq, danışıqların intensiv şəkildə davam etdirilməsinin vacibliyini qeyd olunub.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın münaqişənin tezliklə həll edilməsi üçün intensiv danışıqlara hazırlığını bir daha ifadə edib.
Görüş əsnasında danışıqlar prosesinin irəlilədilməsi üçün ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri tərəfindən həyata keçiriləcək tədbirlər, həmçinin regiondakı vəziyyət ətraflı müzakirə olunub.

No:124/18, Press statement by Hikmat Hajiyev, Spokesperson of MFA Azerbaijan
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Mr. Elmar Mammadyarov met with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office on 15 May in Paris.Taking into account the completion of the electoral processes in Azerbaijan and Armenia, the importance of continuing the negotiations in an intensive manner was stressed at the meeting.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov once again expressed Azerbaijan's readiness for intensive negotiations for the soonest settlement of the conflict.
During the meeting, measures to be taken by the OSCE Minsk Group Co-Chairs to advances the negotiation process, as well as the situation in the region were thoroughly discussed.