Mətbuat şərhi 25 may 2020
No:121/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon söhbəti baş tutub
Bu ilin 24 may tarixində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Türkiyə Xarici İşlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon söhbəti olub.
Nazir Elmar Məmmədyarov həmkarı Mevlüt Çavuşoğlunun Azərbaycanın 28 May- Respublikası Günü münasibətilə səmimi təbriklərini qəbul etdi. Tərəflər, habelə bir-birlərini  Ramazan bayramı münasibətilə təbrik etdilər və ən xoş arzularını ifadə etdilər.
Nazirlər, həmçinin iki ölkə arasındakı dostluq və qardaşlıq əlaqələrinin uğurla inkişafı ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.

No:121/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of Türkiye, Mevlüt Çavuşoğlu
On 24 May, 2020 Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a telephone conversation with the Foreign Minister of Türkiye, Mevlüt Çavuşoğlu.
Minister Elmar Mammadyarov accepted the sincere congratulations of his colleague Mevlüt Çavuşoğlu on the occasion of May 28 – Republic Day of Azerbaijan. The sides also exchanged congratulations and best wishes on the end of the holy month of Ramadan.
The Ministers also exchanged their views on the successful development of friendship and brotherly relations between the two states.