No:118/20, AR Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Ukrayna Xarici İşlər naziri Dmitro Kuleba ilə telefon danışığına dair AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
23 may 2020 04:46
Bu ilin 22 may tarixində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Ukraynalı həmkarı Dmitro Kuleba ilə telefon söhbəti baş tutub.
Nazirlər mövcud qlobal pandemiya ilə bağlı vəziyyətə toxunaraq, sağlamlıq böhranı ilə mübarizədə dövlətlər tərəfindən görülən tədbirlərə dair fikir mübadiləsi apardılar. Mövcud vəziyyətdə qarşılıqlı dəstək və həmrəyliyin əhəmiyyətini vurğuladılar.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə edərək, ölkələr arasında xüsusilə iqtisadi və enerji sahəsində əlaqələrin inkişafını, eləcə də tərəflərin milli maraqlarına uyğun olaraq, nəqliyyat, tranzit və logistika sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğuladılar.

Press release 23 May 2020 04:46
No:118/20, Information of the Press Service Department of the MFA of the Republic of Azerbaijan on the phone conversation between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Ukraine
23 May 2020 04:46
On May 22, 2020 the Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a telephone conversation with his Ukrainian colleague, Dmytro Kuleba.
Touching upon the current global situation, the Ministers exchanged views on the measures taken by the countries to fight the global health crisis. The importance of mutual support and solidarity in the current situation was highlighted.
The Ministers discussed the bilateral cooperation issues and underlined the importance of developing the relations in economic and energy spheres, as well as enhancing cooperation in transport, transit and logistics spheres in accordance with the national interests of both sides.