Mətbuat şərhi 18 aprel 2019 04:13
No:114/19, Polşa Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarov Jozef Polinski adına parkda Azərbaycan və Polşanın müstəqilliklərinin 100 illiyi şərəfinə ağacların əkilməsi mərasimində iştirak edib.
18 aprel 2019 04:13
Sözügedən parkda, həmçinin Azərbaycan hökuməti tərəfindən “Müstəqil Azərbaycan və Polşa uğrunda mübarizlərin xatirəsinə”abidə qurulmuşdur. Bu abidə Azərbaycan Milli Ordusunun Baş Qərargah rəisi olmuş (1918-1920-ci illər) Polyak əsilli general Matsey Sulkeviç və Polşa Respublikası Ordusunun və Milli Ordunun (Armiya Krayova) polkovniki olmuş Azərbaycan əsilli Vəli bəy Yadigarın şərəfinə ucaldılmışdır.

Press release 18 April 2019 04:13
No:114/19, On the sidelines of his official visit to Poland, Minister Elmar Mammadyarov participated in the tree planting ceremony in honor of the 100th anniversary of the independence of Azerbaijan and Poland in the Józef Poliński Park, Warsaw.
18 April 2019 04:13
Also a monument “In memory of the struggle for independent Azerbaijan and Poland” was erected by the Government of Azerbaijan in the park. The monument commemorates the Polish decent general Matsey Sulkevich, the head of the General Staff of the National Army of Azerbaijan (1918-1920) and Vali bey Yadigar, colonel of the Polish Republic Army and the National Army.