Mətbuat şərhi 18 aprel 2019 00:22
No:112/19, Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə San Marinonun yeni təyin edilmiş fəxri konsulunu qəbul edib
18 aprel 2019 00:22
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu İdarəsinin rəisi səfir Pərvin Mirzəzadə San-Marino Respublikasının yeni təyin edilmiş fəxri konsulu Rasim Qasımovu qəbul etdi.
Görüş zamanı Rasim Qasımov fəxri konsul təyinatı ilə əlaqədar patent sənədini Pərvin Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Pərvin Mirzəzadə fəxri konsulu Rasim Qasımova gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə San-Marino arasındakı münasibətlərinin cari vəziyyəti barədə geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 18 April 2019 00:22
No:112/19, Head of the State Protocol Department Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Honorary Consul of San Marino
18 April 2019 00:22
Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Honorary Consul of the Republic of San Marino to Azerbaijan Rasim Gasimov.
At the meeting Rasim Gasimov presented his patent credentials as Honorary Consul to Ambassador Parvin Mirzazade.
Parvin Mirzazade wished every success to Honorary Consul Rasim Gasimov in his future endeavors.
The sides exchanged their views on the current status of relations between Azerbaijan and San Marino.