No:109/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi ilə video-konfrans formatında görüşü baş tutub
19 may 2020 05:35
Cari ilin 18 may tarixində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri, İqor Popov (Rusiya), Stefan Viskonti (Fransa) və Endryu Şafer (ABŞ) və ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspşik ilə video-konfrans formatında görüş keçirib. Görüşdə, həmçinin Fransa və ABŞ həm-sədrlərinin köməkçiləri iştirak ediblər.
Görüşdə tərəflər, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tənzimlənməsi prosesinin cari vəziyyətini, eləcə də qarşıdan gələn aylarda, qlobal pandemiya sonrası atılacaq addımları müzakirə ediblər. Tərəflər, pandemiya zəiflədikdən sonra Azərbaycan və Ermənistan Xarici İşlər nazirlərinin Minsk Qrupu həmsədrlərinin vasitəçiliyi ilə növbəti görüşünün keçirilməsi vaxtının və yerinin müəyyən edilməsi üzrə razılaşıblar.

No:109/20, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov held an online meeting with the OSCE Minsk Group co-chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office
19 May 2020 05:35
On May 18, 2020 the Foreign Minister Elmar Mammadyarov held an online meeting with the OSCE Minsk Group co-chairs, Igor Popov (Russia), Stéphane Visconti (France) and Andrew Schofer (USA) and the Personal Representative of the OSCE Chair-in-Office Andrzej Kasprzyk. The assistants of the co-chairs of France and the United States have also participated in the video-conference.
At the meeting, the sides discussed the current situation of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict settlement process and the steps to be taken during the upcoming months, in the post-pandemic period. It was agreed to work on determining the date and time of the next meeting of the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia with the mediation of the Minsk Group co-chairs after the softening of the outbreak.