No:104/19, XİN-in Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi, səfir Pərvin Mirzəzadə Monteneqronun yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkilini qəbul edib
10 aprel 2019 02:38
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi, səfir Pərvin Mirzəzadə Monteneqronun Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkili Zelko Raduloviçi qəbul edib.Pərvin Mirzəzadə Z.Raduloviçə Azərbaycanda diplomatik fəaliyyəti dövründə uğurlar arzu etdi.
Monteneqronun Azərbaycanda diplomatik nümayəndəliyinin fəaliyyətə başladığını qeyd edən montereqtolu diplomat iki ölkə arasında əməkdaşlığın inkişafı naminə səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi. Bu xüsuda, o, Monteneqro Xarici İşlər Nazirliyinin diplomatik nümayəndəliyin açılması ilə bağlı məktubunu səfir P.Mirzəzadəyə təqdim etdi.
Görüşdə Azərbaycan və Monteneqro arasında münasibətlərin inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:104/19, Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade received the newly appointed Chargé d'affaires of Montenegro.
10 April 2019 02:38
Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade met with the newly appointed Chargé d'affaires of Montenegro Željko Radulović.At the meeting Ambassador Parvin Mirzazade wished every success to Željko Radulović during his diplomatic tenure in Azerbaijan.
Noting that the diplomatic representation of Montenegro has started to operate in Azerbaijan, Željko Radulović stated that he will spare no efforts for the development of cooperation between the two counties. In this regard, he presented the letter of the Ministry of Foreign Affairs of Montenegro to Ambassador Parvin Mirzazade on opening the diplomatic representation of Montenegro in Azerbaijan.
At the meeting the sides discussed development perspectives of relations between Azerbaijan and Montenegro.