No:103/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Venesuela Bolivar Respublikasının Xarici İşlər üzrə Xalq Hakimiyyəti naziri Feliks Plasensiya Qonsales ilə görüşünə dair məlumatı
11 mart 2022 17:02
11 mart 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Antalya Diplomatiya Forumunda iştirakı çərçivəsində Venesuela Bolivar Respublikasının xarici işlər üzrə xalq hakimiyyəti naziri Feliks Plasensiya Qonsales ilə görüşüb.
Nazirlər, ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin gündəliyində duran məsələlər, habelə Qoşulmama Hərəkatı daxil olmaqla, çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Tərəflər, ölkələrimiz arasında bütün istiqamətlər üzrə əməkdaşlıq münasibətlərinin genişləndirilməsi perspektivlərini vurğulayıblar və bu xüsusda, iqtisadi, ticarət və investisiya qoyuluşu, mədəni-humanitar sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsinin vacibliyi qeyd edilib.
Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına uğurlu sədrliyi və ölkə rəhbəri tərəfindən irəli sürülmüş qlobal əhəmiyyətli təşəbbüslərin təqdirəlayiq olduğu vurğulanıb.
Görüşdə, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:103/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of People's Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela Felix Placencia Gonzalez
11 March 2022 17:02
On March 11, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of People's Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela Felix Placencia Gonzalez in the margins of the Antalya Diplomacy Forum.
The Ministers discussed issues of the bilateral cooperation agenda, as well as cooperation on multilateral platforms, including the Non-Aligned Movement.
The sides stressed the prospects for expanding cooperation between the two countries in all areas, and in this regard, noted the importance of expanding cooperation in economic, trade and investment, cultural and humanitarian spheres.
It was noted that Azerbaijan's successful chairmanship in the Non-Aligned Movement and the initiatives of global significance put forward by the President were commendable.