Mətbuat şərhi 09 may 2020 09:38
No:099/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər naziri Serqey Lavrov ilə telefon söhbətinə dair AR XİN-in Mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
09 may 2020 09:38
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Rusiya Xarici İşlər naziri Serqey Lavrov ilə telefon söhbəti baş tutub.
Telefon danışığı zamanı nazir E.Məmmədyarov Rusiyalı həmkarını 9 may Böyük Vətən müharibəsi qələbəsinin 75 illiyi münasibətilə təbrik edib və öz növbəsində S.Lavrov bu əlamətdar gün münasibətilə təbriklərini Azərbaycan Xarici İşlər nazirinə çatdırıb.
Tərəflər mövcud qlobal pandemiya ilə mübarizə çərçivəsində ölkələr tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər və əməkdaşlıq məsələlərini, eləcə də ikitərəfli münasibətlər gündəliyinə daxil olan məsələləri müzakirə ediblər.
Nazirlər, həmçinin Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tənzimlənməsi məsələsi üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 09 May 2020 09:38
No:099/20, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov held a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov
09 May 2020 09:38
Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a telephone conversation with the Foreign Minister of Russia, Sergey Lavrov.
During the conversation, Minister E.Mammadyarov congratulated his Russian colleague on the 75th Anniversary of the Victory in the Great Patriotic War, and in his turn Minister S.Lavrov expressed congratulations to Minister E. Mammadyarov on this momentous occasion.
The sides discussed the steps taken by the countries to fight global pandemic and cooperation in this regard, as well as the issues of the bilateral relations agenda.
The Ministers also exchanged their views on the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict.