No:098/24, Nazir Ceyhun Bayramov və Qazaxıstan Respublikasının baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Murat Nurtleu arasında görüşə dair mətbuat məlumatı
02 mart 2024 21:43
2 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Antalya Diplomatiya Forumu çərçivəsində Qazaxıstan Respublikasının baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Murat Nurtleu ilə görüşüb.
Azərbaycan və Qazaxıstan arasında mövcud ikitərəfli, o cümlədən çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyindən məmnunluqla bəhs edən nazirlər, iki ölkə arasında dostluq, qardaşlıq, həmrəyliyə əsaslanan münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Görüş zamanı, həmçinin Azərbaycan və Qazaxıstan arasında strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektləri, nəqliyyat və enerji sahəsində əməkdaşlıq, o cümlədən regionda cari vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:098/24, Press release on the meeting between Minister Jeyhun Bayramov and the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan, Murat Nurtleu
02 March 2024 21:43
On 2 March 2024, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan, Murat Nurtleu, on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum.
The ministers expressed satisfaction with the existing bilateral and multilateral cooperation agenda between Azerbaijan and Kazakhstan and emphasized the importance of further developing relations based on friendship, brotherhood, and solidarity between the two countries.
During the meeting, views were also exchanged on various aspects of the strategic partnership between Azerbaijan and Kazakhstan, cooperation in the fields of transport and energy, as well as the current situation in the region.