Mətbuat şərhi 02 aprel 2019 04:29
No:097/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın Avstriyaya yeni təyin olunmuş fəxri konsulu Mixael Haynritsi qəbul edib
02 aprel 2019 04:29
Nazir Elmar Məmmədyarov Mixael Haynritsi Avstriya Respublikasının Zalsburq, Tirol və Forarlberq federal vilayətlərini əhatə etməklə Zalsburq şəhərində Azərbaycan Respublikasının fəxri konsulu qismində fəaliyyətə başlaması münasibətilə təbrik etdi.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Avstriya Respublikasına son işgüzar səfərinə toxunan nazir Elmar Məmmədyarov səfər çərçivəsində çox faydalı görüşlərin keçirildiyini diqqətə çatdırdı.
Öz növbəsində, Azərbaycanı təmsil etməkdən məmnun olduğunu bildirən M.Haynrits Azərbaycan və Avstriya arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin daha da genişləndirilməsi məqsədilə, xüsusilə də qeyri-neft sektorunda əməkdaşlığın təşviq edilməsi istiqamətində davamlı fəaliyyət göstərəcəyini diqqətə çatdırdı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov congratulated Michael Heinritz on his appointment as an honorary consul to city of Salzburg covering the Salzburg, Tyrol and Vorarlberg states of Austria.
Touching upon the recent working visit of H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Austria Minister Elmar Mammadyarov emphasized that very useful meetings were held on the sidelines of this visit.
In his turn, M.Heinritz underlined that he is honored to represent Azerbaijan and noted that he will continue consistent activities for further expansion of the bilateral economic-trade relations, especially for promotion of cooperation in the non-oil sector between Azerbaijan and Austria.
Honorary consul noted that he would spare no efforts to contribute to the development of comprehensive cooperation between the two countries.