No:094/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
7 mart 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Xarici İşlər Nazirləri Şurasının fövqəladə sessiyasında iştirakı çərçivəsində Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Pakistan strateji tərəfdaşlığından irəli gələn məsələlər, ikitərəfli, çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif aspektləri müzakirə olunub.
Ötən ay Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərifin ölkəmizə baş tutan səfəri zamanı aparılmış müzakirələrə istinadən, iqtisadi, ticarət, investisiya, enerji təhlükəsizliyi, nəqliyyat və digər qarşılıqlı maraq doğuran sahələr üzrə tərəfdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

No:094/25, Press release on the meeting between Minister of Foreign Affairs Ceyhun Bayramov and Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mohammad Ishaq Dar
08 March 2025 02:13
On 7 March 2025, within the framework of his participation in the extraordinary session of the Council of Foreign Ministers of the Organisation of Islamic Cooperation, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Ceyhun Bayramov, met with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan, Mohammad Ishaq Dar.
During the meeting, issues arising from the Azerbaijan–Pakistan strategic partnership, as well as various aspects of the bilateral and multilateral cooperation agenda, were discussed.
Referring to the discussions held during the recent visit of the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan, Shehbaz Sharif, to Azerbaijan last month, the sides reviewed partnership matters in the fields of economy, trade, investment, energy security, transport, and other areas of mutual interest.