No:094/19, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin məlumatı
28 mart tarixində Vyanada ATƏT-in Minsk Qrupunun həm-sədrlərinin vasitəçiliyi ilə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Zohrab Mnatsakanyan arasında görüş keçirildi.
Görüş zamanı Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinin irəli aparılmasının müxtəlif elementlərini, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan Respublikasının Baş naziri Nikol Paşinyan arasında 29 mart tarixində keçiriləcək görüşdə toxunula biləcək məsələləri müzakirə etdilər.

No:094/19, Information of the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
29 March 2019 13:14
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Zohrab Mnatsakanyan met on 28 March in Vienna with the mediation of the OSCE Minsk Group Co-chairs.
At the meeting the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia discussed various elements to further on the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, also the issues that might be touched during the meeting of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan on 29 March.