No:093/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Çex Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vitezslav Pivonkanı diplomatik fəaliyyətinin baş çatması ilə əlaqədar qəbul edib
13 aprel 2018 04:00
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Çexiya arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı durumu, son illər əldə edilmiş uğurlar və əməkdaşlıq perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi apardılar.V.Pivonka diplomatik fəaliyyəti ərzində ikitərəfli münasibətlərin daha da irəlilədilməsi məqsədilə səylərini əsirgəmədiyini bildirdi və bu istiqamətdəki təşəbbüslərin dəstəklənməsinə görə Azərbaycan hökumətinə təşəkkür etdi. O, Azərbaycanı çox sevdiyini və ölkəmizdən xoş təəssüratlarla ayrıldığını vurğuladı.
E.Məmmədyarov fəaliyyəti müddətində V.Pivonkanın dövlətlər arasında münasibətlərin inkişafına töhfə verdiyini bildirərək ona təşəkkür etdi və gələcək fəaliyətində uğurlar arzuladı.

No:093/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of the Czech Republic to the Republic of Azerbaijan H.E Vitezslav Pivonka upon the termination of his diplomatic tenure
13 April 2018 04:00
During the meeting, the sides exchanged views on the current state of bilateral relations, progress achieved recent years and cooperation prospects between Azerbaijan and the Czech Republic.Ambassador Pivonka said that he did his best to contribute to the strengthening of bilateral relations during his tenure and thanked the Government of Azerbaijan for the support of initiatives in this direction. He emphasized that he enjoyed the beauty of Azerbaijan and leaves our country with pleasant impressions.
E.Mammadyarov thanked Ambassador Pivonka for his contribution to the development of relations between Azerbaijan and the Czech Republic and wished him every success in his future endeavors.