No:086/21, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan hökuməti tərəfindən İndoneziyaya humanitar yardımın göstərilməsinə dair məlumatı
15 yanvar 2021-ci il tarixində İndoneziyanın Sulavesi adasında baş vermiş zəlzələnin fəsadlarının aradan qaldırılmasına dəstək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına uyğun olaraq Nazirlər Kabinetinin müvafiq Sərəncamı ilə İndoneziyanın Qırmızı Xaç Cəmiyyəti vasitəsilə İndoneziyaya 50 min ABŞ dolları məbləğində humanitar yardım göstərilib. İndoneziyanın Qırmızı Xaç Cəmiyyəti tərəfindən göstərilmiş humanitar yardıma görə başda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev olmaqla Azərbaycan xalqına minnətdarlıq bildirilib.
Məlum olduğu kimi, 2021-ci ilin 15 yanvar tarixində İndoneziyanın Sulavesi adasında Rixter cədvəli üzrə 6,2 bal gücündə baş vermiş zəlzələ 27 nəfərin ölümünə, 600 nəfərdən çox insanın yaralanmasına səbəb olub. Təbii fəlakət nəticəsində 100-ə yaxın evə ziyan dəyib, 10 yaşayış evi isə tamamilə dağılıb.

No:086/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the provided humanitarian assistance to Indonesia by the Government of Azerbaijan
In accordance with the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the Cabinet of Ministers provided humanitarian assistance to Indonesia through the Indonesian Red Cross Society in the amount of $ 50,000 to support the elimination of the consequences of the earthquake on the Indonesian island of Sulawesi on January 15, 2021. Indonesian Red Cross Society expressed gratitude to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and the people of Azerbaijan for the provided humanitarian assistance.
As it is known, on January 15, 2021a 6.2-magnitude earthquake hit the Indonesian island of Sulawesi, as a result of which 27 lost their lives, more than 600 got injured, about 100 houses were damaged and 10 houses were completely destroyed.