No:084/21, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Əbdüləziz Kamilov ilə telefon danışığına dair məlumatı
6 mart 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Özbəkistan xarici işlər naziri Əbdüləziz Kamilov ilə telefon söhbəti baş tutub.
Nazirlər əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif məsələləri, o cümlədən ikitərəfli münasibətlərim inkişafı üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər, həmçinin bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, münaqişə sonrası yaranmış əməkdaşlıq imkanları və digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələləri müzakirə ediblər.

No:084/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on a telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan, Abdulaziz Kamilov.
On March 6, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan, Abdulaziz Kamilov.
The Ministers had an exchange of views on the various issues of cooperation agenda, including the development of bilateral relations.
The sides also discussed the current situation in the region, cooperation opportunities in the post-conflict period, and other issues of mutual interest.