No:081/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qoşulmama hərəkatı xarici işlər nazirlərinin Bakıda keçirilən iclası çərçivəsində Qabon Respublikasının xarici işlər naziri Noel Nelson Messoneni qəbul edib
06 aprel 2018 21:58
Qabonlu nazir ölkəmizdə olmasından məmnunluğunu bildirdi və Qoşulmama hərəkatı xarici işlər nazirlərinin iclasının yüksək səviyyədə təşkilinə görə minnətdarlığını bildirdi.
Ölkələr arasında münasibətlərin dərinləşdirilməsi məqsədilə nazirlər qarşılıqlı yüksək səviyyəli rəsmi səfərlərin və xarici işlər nazirlikləri arasında mütəmadi siyasi məsləhətləşmələrin vacibliyini vurğuladılar.
Nazir Elmar Məmmədyarov ölkəmizin Expo-2025-ə ev sahibliyi etmək üçün müraciət etdiyi barədə məlumat verdi.
Görüş zamanı həmçinin, iki ölkə arasında elm, təhsil və mədəniyyət sahəsində əməkdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirildi.
Görüş zamanı Afrika İttifaqı və digər təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, habelə neft-qaz, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edildi.

Press release 06 April 2018 21:58
No:081/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Noël Nelson Messone, Foreign Minister of the Gabonese Republic on the sidelines of the NAM Ministerial Conference held in Baku
06 April 2018 21:58
Gabonese minister expressed his satisfaction for being in our country and expressed his gratitude  for the high level organisation of Ministerial Meeting of the Non-Aligned Movement.
The ministers mentioned the importance of the high-level official visits and political consultations between the Ministries of Foreign Affairs in order to enhance the relations between two countries.
Minister Elmar Mammadyarov informed his colleague  about capital Baku's application to Expo-2025.
During the meeting cooperation  in the fields of science, education and culture were discussed.
At the meeting the ministers reviewed  relations within the African Union and other organizations, as well as the cooperation opportunities in the oil-gas, agriculture and other spheres.