Mətbuat şərhi 24 aprel 2020
No:080/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovun Moldova Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya naziri Oleq Tulea ilə telefon danışığı baş tutub
Tərəflər Moldova və Azərbaycan arasındakı ikitərəfli münasibətlərin hazırki durumu, habelə əməkdaşlıq gündəliyində duran bir sıra aktual məsələləri müzakirə etmişlər.
Eyni zamanda tərəflər hazırki mövcud vəziyyətə də toxunaraq, hər iki dövlətin COVID-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində gördüyü tədbirlər ətrafında fikir mübadiləsi aparmışlar.
Aparılan telefon danışığı zamanı Azərbaycan və Moldovanın müxtəlif beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığının perspektivləri müzakirə olunmuş və bu istiqamətdə birgə səylərin davam etdirilməsinə dair razılıq ifadə edilmişdir.

No:080/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a telephone conversation with Oleg Tulea, the Moldovan Minister of Foreign Affairs and European Integration
The sides discussed the current state of bilateral relations between Moldova and Azerbaijan, as well as a number of topical issues on the agenda of cooperation.
At the same time, the sides touched upon the current global situation and exchanged views on the measures taken by both countries in the fight against the COVID-19 pandemic.
During the telephone conversation, the sides discussed perspectives of cooperation between Azerbaijan and Moldova within the framework of various international organizations and agreed to continue joint efforts to this end.
In the end, the Minister invited his counterpart to pay an official visit to Azerbaijan, and he accepted the invitation with pleasure.