No:076/24, Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri arasında Almaniyanın Berlin şəhərində keçirilmiş görüşə dair mətbuat məlumatı
28-29 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında Almaniyanın paytaxtı Berlin şəhərində Villa Borsig-də danışıqlar aparılıb.
Nazirlər və onların heyətləri arasında “Sülhün və dövlətlərarası münasibətlərin təsis edilməsi haqqında ikitərəfli Saziş” layihəsinin müddəaları üzrə mövqelər müzakirə edilib. Bəzi əsas məsələlər üzrə əlavə işin davam etdirilməsinə ehtiyac olduğu qeyd edilib.
Səfər çərçivəsində, nazirlər Almaniyanın xarici işlər naziri Annalena Berbok ilə görüşüblər.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan və Ermənistan arasında danışıqlara ev sahibliyi etdiyinə görə Almaniya tərəfinə minnətdarlıq ifadə edib.

No:076/24, Press release on the meeting between the Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan and Armenia in Berlin, Germany
On 28-29 February 2024 negotiations were held between Jeyhun Bayramov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, and Ararat Mirzoyan, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, in Villa Borsig in Berlin, Germany.
The Ministers and their delegations discussed perspectives on the provisions of the draft bilateral Agreement on the Establishment of Peace and Interstate Relations between Azerbaijan and Armenia. A mutual agreement was expressed to continue negotiations on the open issues.
During the course of the visit, the Ministers met with Annalena Baerbock, the German Foreign Minister, both separately and in a trilateral format.
Minister Jeyhun Bayramov has expressed appreciation to the German side for hosting the negotiations between Azerbaijan and Armenia.