No:074/21, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Leyla Abdullayeva Ermənistan XİN-in nümayəndəsinin Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin mətbuat brifinqində söylədiklərinə dair şərhi barədə KİV-in sualını cavablandırır
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin yerli və xarici media nümayəndələri üçün keçirdiyi mətbuat konfransı zamanı söylədikləri, o cümlədən münaqişə sonrası mərhələdə bölgədə təhlükəsizlik və əmin-amanlığa nail olunması üçün quruculuq və əməkdaşlıq perspektivlərindən danışdığı bir halda, Ermənistan tərəfinin bunun əksinə yönələn pozucu yanaşması və aqressiv ritorikası rəsmi Yerevanın mənfur niyyətini açıq şəkildə nümayiş etdirir.
Əgər Ermənistan öz XİN nümayəndəsinin söylədiyi kimi ordusunun müasirləşdirilməsi ilə revanşizm mövqeyindən çıxış edirsə, bu ölkə on illiklərlə davam edən təcavüz və işğalın düşmənçilik və nifaqdan başqa nəticə vermədiyini hələ də anlamırsa və yaxın keçmişdə baş vermiş hadisələrdən nəticə çıxarmırsa, bu ölkə öz xalqının təhlükəsiz və tərəqqi dolu gələcəyinin üzərindən öz əli ilə xətt çəkir.
Vətən müharibəsinin sübut etdiyi kimi, Azərbaycan hər zaman beynəlxalq sərhədləri çərçivəsində suverenliyi və ərazi bütövlüyünü təmin etməyə hazırdır və bu xüsusda meydana gələ biləcək hər hansı təhdidlərin qətiyyətlə qarşısını almağa qadirdir.

No:074/21, Head of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Leyla Abdullayeva answers the question of media concerning the commentary by the representative of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia
While the President of the Republic of Azerbaijan spoke at a press conference for local and foreign media about the prospects for construction and cooperation in order to achieve security and peace in the region in the post-conflict period, the destructive approach and aggressive rhetoric presented by the Armenian side clearly demonstrate the malicious intention of official Yerevan.
If Armenia, as its Foreign Ministry representative said, takes the position of revanchism by modernizing its army, if this country still does not understand that decades of aggression and occupation have only resulted in hostility and discord, and if it does not draw conclusions from recent events, this country itself is drawing the line over the secure and prosperous future of its people.
As proved by the Patriotic War, Azerbaijan is always ready to ensure its sovereignty and territorial integrity within its international borders and is able to resolutely prevent any threats that potentially may emanate in this regard.