No:069/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun İsrailin səfiri Corc Dik ilə görüşünə dair məlumatı
25 fevral 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İsrailin ölkəmizdəki səfiri Corc Diki qəbul edib.
Görüşdə tərəflər bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, habelə 10 noyabr 2020-ci il və 11 yanvar 2021-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatların həyata keçirilməsi ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər, habelə Azərbaycanla İsrail arasında ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişafı perspektivlərini müzakirə ediblər. Görüşdə, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

No:069/21, Information of the Press Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Ambassador of Israel George Deek
On February 25, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received Israeli Ambassador to Azerbaijan George Deek.
During the meeting, an exchange of views on the current situation in the region, as well as the implementation of the trilateral statements of November 10, 2020 and January 11, 2021 was held.
Prospects for the development of bilateral cooperation between Azerbaijan and Israel, as well as other issues of mutual interest, were discussed.