No:068/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Pakistanın Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru general-mayor Kamal Azfar ilə görüşünə dair məlumatı
25 fevral 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Pakistan İslam Respublikasının Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru general-mayor Kamal Azfarın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfi səmimiyyətlə salamlayıb, Azərbaycan Respublikası ilə Pakistan İslam Respublikası arasında mövcud olan dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətini məmnunluqla qeyd edib.
Pakistanın Azərbaycanın beynəlxalq hüquqa əsaslanan ədalətli mövqeyini hər zaman dəstəkləməsinin Azərbaycan dövləti və xalqı tərəfindən yüksək qiymətləndirildiyi qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb.
Sərhəd İşlər Təşkilatının səfəri çərçivəsində keçirdiyi görüşlərin və işğaldan azad olunmuş ərazilərə baş çəkmələrinin bölgədəki vəziyyətlə yaxından tanış olmaq üçün əlverişli imkan yaratdığı qeyd olunub. Ümumilikdə bu səfərin faydalı olacağı və ölkələrimiz arasında inkişaf edən əlaqələrə müsbət töhfə verəcəyinə inam ifadə edilib.
Sərhəd İşləri Təşkilatının Baş direktoru general-mayor Kamal Azfar öz növbəsində, səmimi qəbula görə nazir Ceyhun Bayramova təşəkkürünü bildirib və Azərbaycan dövləti və xalqını Qələbə münasibətilə bir daha təbrik edib. O, işğaldan azad olunmuş məntəqələrə səfərləri çərçivəsində bu ərazilərdə törədilmiş dağıntıların miqyasının şahidi olduqlarını təəssüflə qeyd edərək, buna rəğmən, ərazilərin Azərbaycanın nəzarətinə qayıtmasından böyük fəxr hiss etdiklərini vurğulayıb.
Qarşı tərəf cari səfəri olduqca məhsuldar qiymətləndirib.
Görüşdə, həmçinin ikitərəfli əlaqələrin gələcək inkişaf perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

<p>No:068/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Director-General of the Frontier Works Organization of Pakistan, Major General Kamal Azfar</p>
On February 25, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received a delegation led by the Director General of the Frontier Works Organization of the Islamic Republic of Pakistan, Major General Kamal Azfar.
Minister Jeyhun Bayramov cordially greeted the delegation and expressed satisfaction with the current state of friendly and brotherly relations between the Republic of Azerbaijan and the Islamic Republic of Pakistan.
The other side was informed that Pakistan's ever-present support for Azerbaijan's just position, which is based on international law, is highly valued by the Azerbaijani state and people.
It was noted that as part of the visit of the Frontier Works Organization, the meetings held and visits paid to the liberated territories provided an ample opportunity for the members of the organization to better understand the situation in the region. In general, sides expressed confidence that this visit would be fruitful and make a positive contribution to the developing relations between our countries.
In his turn, the Director-General of the Frontier Works Organization of Pakistan, Major General Kamal Azfar appreciated Minister Jeyhun Bayramov’s warm welcome and once again congratulated the Azerbaijani state and people on the Victory. While noting with regret that they had witnessed the scale of the destruction in these areas during their visits to the liberated districts, he emphasized that they feel great pride in the return of those territories to Azerbaijani control.