No:066/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Hindistanın Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Bavitlunq Vanlalvavnanı qəbul etdi
08 mart 2019 06:07
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərin hazırkı durumunu yüksək qiymətləndirdilər, eyni zamanda əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğunu qeyd etdilər.Azərbaycanın təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən infrastruktur layihələri haqqında məlumat verən nazir Elmar Məmmədyarov Hindistan şirkətlərini sözügedən layihələrdən yararlanmağa dəvət etdi.
Eyni zamanda, tərəflər Azərbaycan və Hindistan arasında birbaşa hava əlaqəsinin yaradılmasının insanlararası təmasların daha da artmasına təkan verəcəyinə əminliklərini ifadə etdilər və bu xüsusda, qarşılıqlı turizm sərgilərinin keçirilməsinin zəruriliyi qeyd edildi.
Görüş zamanı beynəlxalq təşkilatlar, eləcə də Qoşulmama hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlıq və digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə edildi.
Səfir Bavitlunq Vanlalvavna etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Hindistanın yeni təyin olunmuş səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

Press release 08 March 2019 06:07
At the meeting the sides highly appreciated the current level of bilateral relations between the two countries and at the same time underlined the great potential for further development of cooperation relations.Briefing on the infrastructure projects realized and implemented by Azerbaijan Minister Elmar Mammadyarov invited Indian companies to benefit from these projects.
Furthermore, the sides expressed their confidence that direct air connection between Azerbaijan and India would give impetus to the further enhancement of people-to-people contacts and in this regard noted the necessity of holding mutual tourism fairs.
At the meeting the sides discussed the cooperation issues with the UN as well as the Non-Aligned Movement and other issues of mutual interest.
Ambassador Bawitlung Vanlalvawna  presented the copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.