No:064/18, Bakı şəhərində Azərbaycan- Türkiyə-İran-Gürcüstan xarici işlər nazirlərinin birinci dördtərəfli görüşü keçiriləcək
14 mart 2018 23:00
15 mart 2018-ci il tarixində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov, Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu, İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Məhəmməd Cavad Zərif, Gürcüstanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Mixeil Canelidzenin iştirakı ilə Azərbaycan-Türkiyə-İran-Gürcüstan xarici işlər nazirlərinin birinci dördtərəfli görüşü keçiriləcək.Görüşdə ikitərəfli və üçtərəfli əsasda olan əməkdaşlığı tamamlayaraq dördtərəfli əsasda region ölkələri arasında regional sülh, sabitlik və təhlükəsizliyin gücləndirilməsi, iqtisadi, nəqliyyat, enerji, turizm, mədəniyyət və digər qarşılıqlı maraq kəsb edən sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunacaqdır.
2017-ci ilin 6 sentyabr tarixində Bakı şəhərində Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə xarici işlər nazirlərinin altıncı üçtərəfli görüşü, 20 dekabr tarixində isə Azərbaycan - İran – Türkiyə xarici işlər nazirlərinin beşinci üçtərəfli görüşü keçirilib.

Press release 14 March 2018 23:00
No:064/18, The First Quadrilateral meeting of Foreign Ministers of Azerbaijan, Türkiye, Iran and Georgia will be held in Baku
14 March 2018 23:00
Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan, Republic of Türkiye, the Islamic Republic of Iran, and Georgia will hold the first quadrilateral meeting in Baku with participation of Elmar Mammadyarov, Mevlüt Çavuşoğlu, Mohammad Javad Zarif and Mikheil Janelidze on March 15, 2018.
The meeting complementing bilateral and trilateral cooperation among our countries will contribute to strengthening the regional peace, stability and security on the quadrilateral format and will promote cooperation in economic, transport, energy, tourism, cultural and other areas of mutual interest.
The sixth trilateral meeting of Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan, Georgia and Republic of Türkiye was held in Baku on September 6, 2017 and the fifth trilateral meeting of the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, the Islamic Republic of Iran and the Republic of Türkiye was held in Baku on December 20th, 2017.