No:063/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Belqradda Serbiya Respublikasının milli bayramı münasibətilə təşkil edilmiş mərasimdə iştirakına dair mətbuat məlumatı
16 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Serbiyaya işgüzar səfəri çərçivəsində Serbiya Sarayında bu ölkənin Dövlətçilik Günü münasibətilə təşkil olunmuş qəbulda iştirak edib.
Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç tərəfindən təşkil edilmiş mərasimdə Azərbaycan Respublikası və Serbiya Respublikası arasında əməkdaşlığın və dostluq əlaqələrinin inkişafı və möhkəmləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Tədbirdə çıxış edən nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan və Serbiya Prezidentlərinin rəhbərliyi ilə Azərbaycan-Serbiya strateji tərəfdaşlığının daha da genişlənəcəyinə əmin olduğunu bildirib.
Strateji tərəfdaşlığımızın inkişafında ali və yüksək səviyyəli təmasların, mövcud dostluq münasibətlərinin, habelə bütün platformalar çərçivəsində göstərilən qeyd-şərtsiz dəstəyin əhəmiyyəti qeyd olunub.

No:063/25, Press release on the participation of Minister Jeyhun Bayramov in the ceremony held in Belgrade on the occasion of the national holiday of the Republic of Serbia
16 February 2025 18:07
On 16 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, within the framework of his working visit to Serbia, participated in a reception held at the Serbia Palace on the occasion of the Statehood Day of this country.
At the ceremony organized by the President of the Republic of Serbia Aleksandar Vučić, the importance of developing and strengthening cooperation and friendly relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Serbia was emphasized.
In his speech at the event, Minister Jeyhun Bayramov stated that he is confident that the Azerbaijan-Serbia strategic partnership will further expand under the leadership of the Presidents of Azerbaijan and Serbia.
The importance of high-level and top-level contacts, existing friendly relations, as well as unconditional support demonstrated within all platforms in the development of our strategic partnership was noted.