Mətbuat şərhi 26 mart 2020 02:39
No:062/20, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yaponiyanın Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Teruyuki Katorini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
26 mart 2020 02:39
Səfir Teruyuki Katori diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Görüşdə tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərinin hazırkı vəziyyəti, əməkdaşlığın cari inkişaf səviyyəsi və perspektivləri barəsində məmnunluqla danışdılar.
Nazir Elmar Məmmədyarov ikitərəfli əlaqələrin inkişafının uğurla davam etdiyini qeyd etdi.
Tərəflər, eyni zamanda hazırda dünyanın mübarizə apardığı yeni növ koronavirus pandemiya ilə mübarizə məsələləri və bu xüsusda dövlətlər tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər və beynəlxalq əməkdaşlıq məsələləri üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Elmar Məmmədyarov səfir Teruyuki Katorinin ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Press release 26 March 2020 02:39
No:062/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Mr. Teruyuki Katori, Ambassador of Japan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
26 March 2020 02:39
Ambassador Teruyuki Katori expressed his gratitude for the support rendered to him to fulfill his diplomatic activities.
At the meeting, the sides expressed satisfaction over the current status of bilateral relations, as well as the current development level and perspectives of cooperation between both states.
Minister Elmar Mammadyarov underlined the successful development of bilateral ties.
The sides also exchanged views on the issues related to fighting globally the novel coronavirus pandemic, the measures taken in this regard by the states and international cooperation.
Minister Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Teruyuki Katori in the development of bilateral relations and wished him every success in his future endeavors.