No:060/24, Nazir səlahiyyətlərini icra edən Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayev ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
14 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri səlahiyyətlərini icra edən Ceyhun Bayramov Rusiya Federasiyasının xarici işlər nazirinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayevi qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh prosesinin cari vəziyyəti və perspektivləri, regionda mövcud vəziyyət və son inkişaflar, eləcə də regional məsələlər müzakirə olunub.
Ermənistanın Azərbaycan hərbi qulluqçusunun yaralanması ilə nəticələnən son hərbi təxribatlarının son aylarda hökm sürən sabitliyə və ümumilikdə Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesinə zərbə vurmaq məqsədi daşıdığı diqqətə çatdırılıb.

No:060/24, Press release on the meeting of Acting Minister Jeyhun Bayramov with the Special Representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for the normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovayev
14 February 2024 17:26
On 14 February 2024, the Acting Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, received the Special Representative of the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation for the normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovayev.
During the meeting, the current state and prospects of the peace process between Azerbaijan and Armenia, the situation in the region and recent developments, as well as regional issues, were discussed.
It was emphasized that the recent military provocations by Armenia, which resulted in the injury of an Azerbaijani serviceman, are aimed at undermining the stability that has prevailed in recent months and the Azerbaijan-Armenia normalization process in general.